Sektor
Technologie
220 spółek, pogrupowanych według branży. 168 ma wycenę: przy nich pokazujemy, jak kurs wypada wobec wartości godziwej z modelu odwróconego DCF (wzrost równy 3-letniemu wzrostowi przychodów).
Software—Application 53
-
Adeia Inc. (ADEA) · 44% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-03: Foundries, memory companies, and OSATs plan to spend approximately $125 billion to meet demand for next-generation devices.
-
Adobe Inc. (ADBE) · 60% poniżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-09-10: Adobe's AI first ending ARR exceeded $650 million and grew more than 150% year-over-year as the company capitalizes on AI opportunities across creativity and productivity.
-
Agilysys Inc. (AGYS) · 16% powyżej wartości godziwej z modelu
Q4 2026, 2026-05-18: I want to make sure I don't sound tone deaf about what Allan, I want to be careful answering questions about AI.
-
Appfolio Inc. (APPF) · 155% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-23: Appfolio raised its full-year revenue guidance to a range of $1.117 billion to $1.127 billion, increasing the midpoint growth rate to 18.0%.
-
Asseco BS SA (ABS) · 35% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06
-
Asseco Poland SA (ACP) · 141% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-27: W okresie 6 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2026 roku oraz w okresie porównywalnym przychody od żadnego z klientów Asseco Poland nie przekraczały 10% przychodów ze sprzedaży.
-
Asseco SEE SA (ASE) · 47% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-26: Program obejmuje 547 550 akcji ASEE S.A., które stanowią 1,06% kapitału Spółki.
-
Atlassian (TEAM) · 25% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: The company highlighted the "Always shareholder letter" as a key theme for this quarter.
-
Audioeye Inc. (AEYE) · 56% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-13: The company expects third-quarter 2026 revenue between $10.85 million and $11.05 million, representing a sequential quarterly increase of…
-
Autodesk (ADSK) · 25% poniżej wartości godziwej z modelu
-
Automatic Data Processing (ADP) · 19% powyżej wartości godziwej z modelu
-
Bill.com (BILL) · 72% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-19: BILL's volume and revenue grew approximately 30% year over year in FY 2026 while the expected loss rate improved by more than 50%.
-
Bridge Solutions Hub SA (BSH)
Q2 2026, 2026-08-14: Aktywna dystrybucja i sprzedaż na rynkach polskim i europejskich, w tym sprzedaż e-commerce oraz sezonowa sprzedaż produktów z segmentu klimatyzacji samochodowej, napędzały wzrost przychodów ze sprzedaży w omawianym okresie.
-
Cadence Design Systems (CDNS) · 83% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-26: The Cadence Design Systems board authorized an additional $2.5 billion for the share repurchase program.
-
Cstore SA (CST)
Q4 2026, 2026-05-26
-
Datadog (DDOG) · 47% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: Datadog signed a multiyear deal with one of the world's largest online media companies with a total contract value of over $30 million.
-
Editel SA (EDL)
Q2 2026, 2026-08-13: Liczba osób zatrudnionych przez Emitenta, w przeliczeniu na pełne etaty, wzrosła w drugim kwartale 2026 roku w porównaniu do drugiego kwartału 2025 roku.
-
Emplocity SA (EMP)
Q2 2026, 2026-08-14: Emplocity SA odnotowało redukcję kosztów operacyjnych oraz zmniejszenie straty w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
-
EUVIC SA (EUV)
Q2 2026, 2026-08-14: W drugim kwartale 2026 roku EUVIC SA odnotowało przychody ze sprzedaży w wysokości 228,4 mln PLN, wynik operacyjny wynoszący 6,0 mln PLN oraz zysk netto w wysokości 3,2 mln PLN.
-
Fabrity SA (FAB) · 55% poniżej wartości godziwej z modelu
H1 2026, 2026-08-27: Fabrity SA może nie być w stanie przerzucić wyższych kosztów na klientów poprzez podwyższenie cen usług, co mogłoby znacząco i negatywnie wpłynąć na działalność Grupy.
-
Fair Isaac (FICO) · 11% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: FICO is increasing its fiscal 2026 guidance following another strong quarter.
-
Generationis.ai SA (IFA)
Q2 2026, 2026-08-14: W ostatnich kwartałach Generationis.ai SA przesunęła punkt ciężkości z budowania kompetencji i rozwoju technologii na bieżącą działalność operacyjną.
-
Guidewire Software (GWRE) · 19% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-03: Guidewire Software's ARR finished the year at $1.242 billion, up 19% year-over-year, exceeding the high end of the company's guidance range.
-
HubSpot (HUBS) · 67% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: The HubSpot Board of Directors authorized an additional share repurchase program of up to $1 billion.
-
Intuit (INTU) · 66% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-25: Intuit's new-to-the-franchise mid-market customers grew over 30% this year, and Intuit Enterprise Suite annualized revenue surpassed $145 million in Q4, a 4x increase from last year.
-
Klaviyo (KVYO) · 43% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Klaviyo updated its 2026 revenue projection to between $1.526 billion and $1.534 billion, representing 24% year-over-year growth.
-
LSI Software SA (LSI) · 25% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-29: Spółka podejmuje działania zmierzające do umorzenia części akcji własnych nabytych w ramach programu skupu akcji własnych, co wpływa na obliczenia zysku przypadającego na jedną akcję oraz potencjalnego rozwodnienia.
-
Lyft (LYFT)
Q2 2026, 2026-08-06: Lyft's UP strategy saw premium modes grow double digits year-over-year for the 12th consecutive quarter, supported by record performance in its TBR Chauffeuring business.
-
MicroStrategy (MSTR)
Q2 2026, 2026-07-30: For the first half of 2026, MicroStrategy recorded originations of $2.74 billion, up 35.6% year-over-year, and fundings of $1.35 billion, up 8.5% year-over-year.
-
Nexity Global SA (NXG)
Q1 2026, 2026-05-20
-
Paychex (PAYX) · 14% poniżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-09-23: Paychex updated its fiscal 2027 guidance to expect PEO and Insurance Solutions revenue growth to be in the range of 7% to 8%.
-
Paycom (PAYC) · 4% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Total revenue expected between $2.197 billion and $2.212 billion, or between 7% and 8% year-over-year growth.
-
Paylocity (PCTY) · 45% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Excluding interest income on client-held funds, the company expanded free cash flow by approximately 40% in fiscal '26, representing a margin…
-
Pegasystems (PEGA) · 52% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-22: Pega Cloud ACV increased by $165 million year-over-year, growing 22% as reported and in constant currency.
-
Procore (PCOR) · 35% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-05: Expected benefits from deploying AI across internal workflows supported the margin guidance update.
-
PTC Inc. (PTC) · 8% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: At the end of Q3, constant currency ARR was $2.448 billion, up 9.1% year-over-year excluding Kepware and ThingWorx, surpassing the high.
-
Quantum Software SA (QNT) · 41% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-29
-
RingCentral (RNG) · 36% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-08: The company built a $2.7 billion ARR business that is growing and generating a healthy amount.
-
Roper Technologies (ROP) · 31% poniżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-22: Roper Technologies has more than $6 billion of capacity for capital deployment over the next 12 months due to free cash flow and proceeds from selling its flow controls businesses.
-
Salesforce (CRM) · 39% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: Agentforce ARR reached $1.5 billion, driven by Slackbot and Headless launches and continued AI momentum.
-
ServiceNow (NOW) · 51% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-22: ServiceNow AI annual contract value exceeded $1 billion, with net new ACV growth accelerating over 40% quarter-over-quarter.
-
Shopify (SHOP) · 96% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Shopify expects Q3 free cash flow margin to be in the high teens to low 20s, including less than 1 point of tailwind from a merchant cash advances accounting change.
-
Silvair Inc. (SVRS)
Q1 2026, 2026-05-20
-
Snowflake Inc. (SNOW) · 78% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-02: Snowflake increased its FY 2027 non-GAAP operating margin guidance from 13.5% to 14.5%.
-
SS&C Technologies (SSNC) · 13% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-23: Strength in largest businesses, new wins, and multiyear renewals drove record results, while operating cash flow rose 11% to $716 million.
-
Text SA (TXT.WA) · 54% poniżej wartości godziwej z modelu
-
Tyler Technologies (TYL) · 23% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30
-
Uber (UBER) · 66% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Uber's non-GAAP EPS grew 35% year-over-year and trailing 12-month free cash flow exceeded $10 billion for the first time in history.
-
Unity Technologies (U) · 43% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: The company achieved 23% quarter-over-quarter growth, establishing an accelerated momentum that has carried into the current period.
-
Vercom SA (VRC) · 45% poniżej wartości godziwej z modelu
H1 2026, 2026-09-02: Vercom wypłaciło akcjonariuszom ponad 60 mln zł dywidendy 16 czerwca 2026.
-
Workday, Inc. (WDAY) · 46% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-27: Workday's ARR from AI SKUs reached nearly $600 million, increasing over 200% year-over-year and over 20% from last quarter.
-
Zoom Communications (ZM) · 20% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-25: Licensed monthly active users of Zoom Communications' AI features in Workplace grew 125% year over year.
-
ZoomInfo (GTM) · 75% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: ZoomInfo updated its guidance to expect non-GAAP net income between $1.12 and $1.13 per share.
Information Technology Services 26
-
Accenture (ACN) · 5% poniżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-01: Accenture expects to return at least $9.5 billion to shareholders through dividends growing 5% per share and $5.5 billion in share repurchases.
-
AIOS Tech Inc. (AIOS)
-
Atende SA (ATD)
Q1 2026, 2026-05-27
-
Betacom SA (BCM) · 32% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-08-28: W pierwszym kwartale 2026 roku Betacom SA odnotowało przychody ze sprzedaży w wysokości 58,8 mln PLN oraz osiągnęło zwrot do zysku z wynikiem operacyjnym na poziomie 500,0 tys. PLN i zyskiem netto w wysokości 268,0 tys. PLN.
-
Biztech Konsulting SA (BTK)
Q2 2026, 2026-08-12: Należności krótkoterminowe spadły o 8,9% rdr do 3 444,8 tys. PLN, co stanowi wzrost o 19% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego.
-
Broadridge Financial Solutions (BR) · 2% poniżej wartości godziwej z modelu
-
CDW Corporation (CDW) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
-
Cognizant (CTSH) · 17% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Cognizant expects its India defined benefit plan to cost about $10 million per quarter for the foreseeable future, confirming that steady expense…
-
Comp SA (CMP) · 86% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-25: Spółka potwierdza, że wzrost zysku EBITDA i wzrost transferu do akcjonariuszy to główne cele finansowe strategii COMP 2025 Next Generation.
-
Cyber_Folks SA (CBF) · 31% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-20: Cyber_Folks SA uzyskała kontrolę nad Sellintegro Sp. z o.o., zwiększając swój udział w kapitale i prawach głosu z 45,21% do 76,57%.
-
E-xim IT SA (EXM)
FY 2025, 2026-03-20: Inwestycje w technologie ServiceNow przełożyły się na znaczące zwiększenie przychodów ze sprzedaży i poszerzenie portfela klientów i projektów.
-
Fidelity National Information Services (FIS) · 9% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Adjusted EBITDA margins expanded and free cash flow more than tripled year-over-year.
-
Fiserv (FISV) · 55% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: Finxact will replace both a legacy core and a competitor's core platform at a bank with at least $88 billion in assets as part of its modernization strategy.
-
Gartner (IT) · 21% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: 2026 adjusted EPS guidance raised to at least $14 on a stronger profit outlook and fewer shares.
-
IBM (IBM) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-21: AI comprised 30% of IBM consulting revenue and 35% of the backlog as it became embedded in client transformations.
-
IFirma SA (IFI)
Q1 2026, 2026-05-08
-
Ingram Micro (INGM) · 8% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30: Ingram Micro expects third quarter gross profit of $910 million to $955 million, which would represent gross margins in roughly the 6.8% range.
-
Jack Henry & Associates (JKHY) · 13% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-19: Jack Henry & Associates reported 58 competitive core wins this year, up from 51 last year, marking the highest number in over 20 years.
-
Kyndryl (KD) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Kyndryl's focus this year is to drive progress across the targeted growth areas of its business, including Kyndryl Consult.
-
Leidos (LDOS) · 29% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Earnings guidance raised because diversification offsets upcoming VBA MDE changes.
-
Opteam SA (OPM)
Q1 2026, 2026-05-28
-
Parsons Corporation (PSN) · 55% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Parsons Corporation's Federal Solutions bookings increased 51% year-over-year while both segments continued to post strong book-to-bill ratios.
-
Passus SA (PAS) · 132% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-07: Wartość udziałów niedających kontroli zmniejszyła się o 103 tysięcy w okresie objętym śródrocznym skróconym, skonsolidowanym sprawozdaniem finansowym.
-
SAIC (SAIC) · 90% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-31: SAIC booked $1.6 billion of intel space awards in the first half of the fiscal year, which occurred ahead of recent expectations.
-
Sygnity SA (SGN)
Q2 2026, 2026-09-03: Sygnity SA zwiększyła podlimit linii kredytowej na wystawianie gwarancji bankowych do 25 000 z poprzedniej kwoty 20 000.
-
Yarrl SA (YRL)
Q1 2026, 2026-05-28: Łączna wartość wynikająca z umowy wynosi 3 324 382,50 złotych brutto za wdrożenie, usługi oraz inne świadczenia opisane w umowie.
Scientific & Technical Instruments 16
-
Aplisens SA (APN) · 15% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-27: Aplisens SA odnotowało najwyższy wzrost przychodów ze sprzedaży na rynku w Unii Europejskiej, które wzrosły o ponad 1 mln PLN (7,8% rok do roku) do poziomu bliskiego 14,6 mln PLN.
-
Binary Helix SA (BHX)
Q2 2026, 2026-08-14: Spółka otrzymała finansowanie i zakończyła przygotowania techniczne do produkcji po zawarciu nowej umowy, która stanowi istotny krok w kierunku komercjalizacji kompetencji i technologii UAV Spółki.
-
Coherent Corp. (COHR) · 140% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-12: Coherent Corp. expects to achieve its first quarter with over $3 billion of revenue by the end of fiscal 2027.
-
Fortive (FTV) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Fortive has deployed nearly $2 billion to share repurchases since the spin-off.
-
Garmin (GRMN) · 14% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Garmin updated its 2026 guidance to project approximately $1.4 billion in free cash flow with capital expenditures of approximately $550 million.
-
Introl SA (INL) · 1% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-25: Produkcja urządzeń ochrony środowiska wyniosła 1 476 tys. zł (wzrost o 940 tys.), przyczyniając się do działalności Spółki.
-
Keysight Technologies (KEYS) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-18: Keysight Technologies expects fourth quarter 2026 revenue between $1.930 billion and $1.950 billion, representing 37% year-over-year growth at the midpoint.
-
MKS Instruments (MKSI) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: The semi outlook for Q3 implies year-over-year growth will accelerate to over 50% due to strength across the entire portfolio of solutions.
-
PZ Cormay SA (CRM.WA)
Q1 2026, 2026-05-29: Warunki na rynku walutowym zmniejszyły rentowność sprzedaży eksportowej w tym okresie.
-
Satis Group SA (STS)
Q1 2026, 2026-05-22: Spółka złożyła wniosek do sądu o zatwierdzenie układu restrukturyzacyjnego przyjętego przez wierzycieli w celu dostosowania do przepisów prawa restrukturyzacyjnego.
-
Scanway SA (SCW)
Q1 2026, 2026-05-28: Spółka przygotowywała się do szerszej, aktywnej komercjalizacji modułowego systemu wizyjnego Hydra podczas pierwszego kwartału.
-
Sonel SA (SON.WA)
Q1 2026, 2026-05-25: Dane za I kwartał 2026 i I kwartał 2025 nie obejmują sprzedaży Foxytech od lipca 2025, co oznacza, że te liczby są porównywalne, ponieważ sprzedaż Foxytech nie jest już uwzględniana w konsolidacji.
-
Teledyne Technologies (TDY) · 111% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-21: Teledyne Technologies' 2026 sales outlook is $6.625 billion, representing an 8.3 percent year-over-year increase and nearly double the growth rate projected in January.
-
Trimble Inc. (TRMB) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-12: The company updated its guidance to expect EBITDA margins of approximately 30%, which represents the high end of its previous guidance.
-
Vontier (VNT) · 85% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: VNT increased its share repurchase authorization to $1 billion and accelerated buyback activity during the quarter.
-
Yanosik SA (YAN)
Q1 2026, 2026-05-19: Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym w jednostkach powiązanych, spadł w porównaniu do poprzedniego kwartału.
Electronics & Computer Distribution 9
-
AB SA (ABE) · 36% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-08-26: AB SA wyemitowała nowe obligacje przy niższej marży wynoszącej 160 pb w porównaniu do poprzednich serii obligacji.
-
Action SA (ACT.WA)
Q1 2026, 2026-05-28: Spółka zależna z siedzibą w Zamieniu to podmiot, w którym Składniki Grupy posiadają 65% udziałów, a jej podstawowy profil działalności obejmuje produkcję, sprzedaż i dystrybucję automatów do zwrotu opakowań.
-
ARROW Electronics, Inc. (ARW) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: Third-quarter sales are guided to $9.6 billion to $10.2 billion, up 28% year over year at the midpoint.
-
ASBISc Enterprises Plc (ASB) · 12% powyżej wartości godziwej z modelu
H1 2026, 2026-08-06: W styczniu 2026 r. ASBISc Enterprises Plc nabyła sieć sklepów detalicznych Samsung Brand w Polsce za łączną kwotę 11 719 USD.
-
AVNET Inc. (AVT) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Cash will be used in the first quarter to support sales growth, mostly by extending credit to customers.
-
Grodno SA (GRN) · 24% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-08-20: Grodno SA dąży do osiągnięcia celu strategicznego w postaci minimum 2 mld PLN przychodów ze sprzedaży.
-
Komputronik SA (KOM)
Q1 2026, 2026-08-18: W pierwszym kwartale 2026 roku Komputronik SA odnotowało przychody ze sprzedaży w wysokości 391,5 mln PLN, co stanowi spadek o 1,6% rok do roku, przy stracie netto w wysokości 3,1 mln PLN.
-
LC SA (APL)
Q1 2026, 2026-05-29: Wpływy netto z emisji akcji, innych instrumentów kapitałowych oraz dopłat do kapitału wyniosły 694 w Q1_2026, wpływając na strukturę kapitałową Spółki.
-
TD Synnex (SNX) · 54% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-06-25: GAAP operating income increased 58% year-over-year to $519 million, and non-GAAP earnings per share reached $4.85, exceeding the high end of the…
Solar 7
-
Columbus Energy SA (CLC)
Q1 2026, 2026-05-29: Spółka posiada obecnie 77 mld zł do wykorzystania.
-
First Solar (FSLR) · 68% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30: First Solar expects third-quarter sales volumes between 3.9 and 4.5 gigawatts and adjusted EBITDA between $625 million and $775 million.
-
FOTO Volt Eko Energia SA (FVE)
Q2 2026, 2026-08-14: Zarząd FOTO Volt Eko Energia SA oświadczył, że niewłaściwe balastowanie instalacji wynika z błędów w projektach przekazanych przez ONDE S.A.
-
ML System SA (MLS)
Q1 2026, 2026-05-29: Na nieruchomości w Zaczerni ustanowiono hipotekę w wysokości 76 563 504,00 PLN jako zabezpieczenie kredytu nr 19/0872.
-
Nextpower (NXT) · 48% poniżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-12: NXT reduced installation time by 20% for its flagship NX Horizon tracker over the past year to improve operational efficiency.
-
Starhedge SA (SHG) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-29: Główna działalność Spółki obejmuje rozwój, usługi wynajmu nieruchomości oraz sprzedaż tkanin technicznych i produktów do izolacji elektrycznej.
-
Sunex SA (SNX.WA)
Q1 2026, 2026-05-29: Raport zawiera informacje dotyczące łącznej kwoty oraz kwoty przypadającej na jedną akcję wypłaconej lub zadeklarowanej dywidendy dla akcji zwykłych.
Computer Hardware 13
-
Arista Networks (ANET) · 7% poniżej wartości godziwej z modelu
-
BTCS SA (BTF)
Q2 2026, 2026-08-11: Nastroje na globalnym rynku aktywów cyfrowych poprawiły się stopniowo w II kwartale 2026 roku po silnej korekcie zaobserwowanej w I kwartale 2026 roku.
-
Dell Technologies (DELL) · 144% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-01: Dell booked a record $60.9 billion in AI orders and recognized $16.4 billion in AI server revenue in Q2.
-
Everpure (P) · 139% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: Everpure raised its fiscal year 2027 revenue guidance to a range of $5.030 billion to $5.070 billion, an increase of more than $500 million at the midpoint.
-
HP Inc. (HPQ) · 12% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: HP Inc. delivered $15.7 billion in revenue, which is a record Q3 for the company.
-
IonQ (IONQ)
Q2 2026, 2026-08-05: IONQ closed its $1.8 billion acquisition of SkyWater to create the only vertically integrated full-stack quantum platform company.
-
NTT System SA (NTT) · 165% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-29
-
Sandisk (SNDK)
Q2 2026, 2026-08-05: Sandisk signed NBMs with a minimum total expected revenue of $93.9 billion, assuming floor pricing.
-
Seagate Technology (STX) · 1% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2027, 2026-10-27
-
Supermicro (SMCI) · 65% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-11: Super Micro reported over $60 billion in new orders, reaching record levels for the order book and backlog as the company enters fiscal year 2027.
-
Western Digital (WDC) · 30% poniżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-22: Western Digital expects gross margin to be between 60% and 61% due to a shift toward higher capacity drives and a strong pricing environment.
-
XTPL SA (XTP)
Q1 2026, 2026-05-27: Technologia XTP ma na celu osiągnięcie 10 μm, wartości, którą deklaruje jedynie kilka producentów, podczas gdy większość metod rynkowych z trudem osiąga 20 μm.
-
Zortrax SA (ZRX)
Q2 2026, 2026-08-14: Spółka Zortrax SA zawarła list intencyjny z firmą Spaceform, spółką mającą siedzibę w Krakowie o numerze KRS 0001161290.
Software—Infrastructure 34
-
ACI Worldwide, Inc. (ACIW) · 9% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-07: Adjusted EBITDA reached $105 million, an increase of 12% year-over-year, driven by growth in recurring revenue from software-led offerings.
-
Aeva Technologies, Inc. (AEVA)
Q2 2026, 2026-08-05: AEVA entered a new market beyond sensing applications and reported higher NRE than the previous year while achieving stronger revenue through…
-
Akamai Technologies (AKAM) · 2% poniżej wartości godziwej z modelu
-
Block, Inc. (XYZ) · 28% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Block, Inc. updated its full-year guidance to include a gross profit of $12.51 billion, an adjusted operating income of $3.47 billion, and adjusted diluted EPS growth of 70% year-over-year.
-
Cloud Technologies SA (CLD) · 164% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-25: Nowy produkt nie miał istotnego wpływu na wyniki finansowe w I kwartale 2026 roku, odpowiadając za około 3% przychodów ze sprzedaży w marcu.
-
Cloudflare (NET) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: A leading digital native media company signed a 5-year, $31.8 million contract for Application Services and Zero Trust to expand its relationship with Cloudflare.
-
CoreWeave (CRWV)
Q2 2026, 2026-08-11: CoreWeave increased its revenue backlog to $104.2 billion while expanding enterprise adoption.
-
Corpay (CPAY) · 8% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: CPAY raised full-year adjusted EPS guidance to $27.35 per share at the midpoint, up 28% year over year.
-
CrowdStrike (CRWD) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: CrowdStrike reported a record net new ARR of $333 million, growing 51% year-over-year and beating the high end of guidance by more than $45 million.
-
DataWalk SA (DAT)
Q2 2026, 2026-08-27: Przychody ze sprzedaży usług wsparcia technicznego wzrosły ze względu na wzrost średniego przychodu.
-
F5, Inc. (FFIV) · 14% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-27: F5, Inc. reported that the cumulative total customer count for direct AI use cases grew 50% in Q3.
-
Fortinet (FTNT) · 12% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Fortinet's free cash flow more than tripled year-over-year to $966 million due to improved linearity, higher billings, and strong working capital discipline.
-
Gen Digital (GEN) · 59% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: Gen Digital raised its fiscal 2027 revenue guidance to $5.375 billion-$5.475 billion, reflecting growth of 9%-11% compared to the prior guidance of 8%-10%.
-
GitLab (GTLB) · 22% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-01: GitLab expects approximately $50 million in JiHu-related expenses for the year, compared with $13 million last year.
-
GoDaddy (GDDY) · 44% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30: The company generated free cash flow of $443 million for the quarter with a trailing 12-month free cash flow of $1.73 billion.
-
Microsoft (MSFT) · 49% powyżej wartości godziwej z modelu
-
MongoDB Inc. (MDB) · 1% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-01: MongoDB raised its fiscal 2027 revenue guidance to $2.99 billion to $3.03 billion, representing a full-year growth of 21% to 23%.
-
NetApp (NTAP) · 62% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-02: NetApp's all-flash array revenue reached $1.31 billion in Q1, representing an increase of 47% year-over-year.
-
Nutanix (NTNX) · 43% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: Nutanix reported ARR of $2.549 billion at the end of Q4, representing a 16% year-over-year growth rate, which was an increase compared to the prior quarter.
-
Okta, Inc. (OKTA) · 6% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: Okta secured a multimillion-dollar deal with a Fortune 50 healthcare company for AI agents and won dozens of new AI deals in Q2.
-
Oracle Corporation (ORCL) · 15% poniżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-09-10: Oracle upgraded its full-year guidance to at least $90 billion in total revenues due to strong execution and acceleration in Q1.
-
Palantir Technologies (PLTR) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-03: Palantir Technologies raised its full year 2026 revenue guidance midpoint to $8.154 billion, marking an 11-point increase over last quarter's guidance and its largest ever full year revenue guidance raise.
-
Palo Alto Networks (PANW) · 57% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-01: Palo Alto Networks reported that net revenue retention for the platformized cohort exceeded 120% in Q4 due to expansion and retention from platform standardization.
-
Samsara (IOT) · 129% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-03: Samsara's annual recurring revenue crossed $2.1 billion in Q2, growing 30% year-over-year due to $134 million in net new ARR.
-
SentinelOne (S) · 74% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-27: SentinelOne reported record net new ARR of $44 million in Q1, representing a 55% increase year-over-year and the fourth consecutive quarter of positive net new ARR.
-
Software Mansion SA (SWM) · 84% poniżej wartości godziwej z modelu
H1 2026, 2026-08-11: Software Mansion SA podpisała 20 kwietnia 2026 roku umowę o wartości około 2,9 mln PLN z wiodącą amerykańską organizacją sportową zarządzającą popularną ligą sportową.
-
Synopsys (SNPS) · 121% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: Synopsys raised its free cash flow guidance to approximately $2.6 billion, an increase of $600 million over previous guidance due to higher cash collections and lower CapEx.
-
Toast, Inc. (TOST) · 36% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: The company reaffirmed its 2026 guidance for modest margin expansion, consistent with the framework laid out earlier in the year.
-
Twilio (TWLO) · 25% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: Twilio issued guidance of 11% to 12%, which is the highest guidance the company has offered in 3 years.
-
UiPath (PATH) · 46% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-03: UiPath's ARR reached $1.938 billion, up 12% year-over-year, driven by $37 million of net new ARR and revenue of $410 million.
-
Verisign (VRSN) · 49% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-22: The combined .com and .net domain name base reached 182.5 million names, up 6.1% year over year, with a record 13.1 million new registrations in the third quarter.
-
WEX Inc. (WEX) · 34% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-23: WEX expects adjusted net income EPS to be between $5.45 and $5.65 per diluted share for the updated guidance.
-
XPlus SA (XPL)
Q1 2026, 2026-05-15
-
Zscaler (ZS) · 14% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-03: Zscaler's security for AI bookings increased more than 50% sequentially in Q4 on top of a strong Q3.
Consumer Electronics 4
-
Apple Inc. (AAPL) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30: Apple established a new multi-year agreement with Broadcom as part of the American Manufacturing Program expected to exceed $30 billion.
-
JRC Group SA (JRC)
Q4 2025, 2025-07-18: Centrum znacząco zwiększa możliwości R&D Emitenta, pozwalając na poszerzenie oferty i wzrost konkurencyjności na rynku.
-
Maxcom SA (MXC)
Q1 2026, 2026-05-29: Spółka podjęła decyzję o rozpoczęciu procesu likwidacji i zamknięcia UAB Rubbee z dniem 31 marca 2026 roku z powodu braku dostępu do danych.
-
Sony (SONY)
Q1 2026, 2026-05-08: Excluding JPY 138.4 billion in one-time items from the Bungie asset impairment, Sony's operating income increased 45% year-on-year.
Electronic Components 12
-
Amphenol (APH) · 51% poniżej wartości godziwej z modelu
-
Corning Inc. (GLW) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-27: Corning Inc. plans to double its size from $20 billion to $40 billion by the end of 2030.
-
Flex Ltd. (FLEX) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: The cloud and power infrastructure segment grew 35% year-over-year, indicating that investments in this area are on track.
-
Jabil (JBL) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-09-30: Jabil expects AI-related revenue to grow over 50 percent year-on-year with five customers having revenue above $1 billion.
-
Littelfuse (LFUS) · 181% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Littelfuse expects the Basler acquisition to contribute approximately $135 million to $140 million to 2026 revenue, which is above the prior outlook.
-
Noctiluca SA (NCL)
Q1 2026, 2026-05-26: Wszyscy 15 partnerów w aktywnym pipeline potwierdzili kontynuację testów materiału NCEIL-4, co skutkuje zacieśczeniem współpracy z partnerami przemysłowymi.
-
Sanmina Corporation (SANM) · 60% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-27: The company updated its guidance to expect revenue between $3.3 billion and $3.6 billion.
-
TE Connectivity (TEL) · 70% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-22: TE Connectivity raised its full fiscal year sales growth forecast to approximately 15%, which represents more than $2.5 billion of incremental revenue.
-
TTM Technologies (TTMI) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: TTMI expects this end market to represent 32% of total sales in the third quarter of 2026, continuing both year-on-year and sequential growth.
-
Universal Display Corporation (OLED) · 67% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30: Phosphorescent blue has the potential to deliver up to an initial 25% improvement in OLED panel performance when adopted.
-
Vicor Corporation (VICR) · 155% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-21: The market opportunity for Vertical Power Delivery is growing rapidly as AI data center hyperscalers and OEMs require the technology to meet compute…
-
Vigo Photonics SA (VGO)
Q1 2026, 2026-05-29: Sprzedaż detektorów, modułów i materiałów półprzewodnikowych podczerwieni wspierała działalność operacyjną w całej Spółce w Q1_2026.
Semiconductors 23
-
Advanced Micro Devices (AMD) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: AMD expects server revenue to grow more than 80% year-over-year in the second half of 2026 and more than 70% for the full year 2027.
-
Analog Devices (ADI) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
-
Arteris, Inc. (AIP) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: AIP expects just over half of its RPO at the end of the second quarter to be recognized as revenue starting July 1, 2026.
-
Astera Labs, Inc. (ALAB) · 163% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Demand for Scorpio X smart fabric switches is increasing to address a $20 billion merchant scale-up market by optimizing token economics for training…
-
Broadcom (AVGO) · 19% powyżej wartości godziwej z modelu
-
Highlander Enterprise SA (HER)
Q2 2026, 2026-08-12: Długoterminowe aktywa finansowe w jednostkach powiązanych - udziały spadły w porównaniu do poprzedniego kwartału.
-
Intel (INTC)
Q2 2026, 2026-07-23: Intel's AI-driven businesses grew more than 70% year-over-year and contributed approximately 70% of revenue, driven by record data center growth.
-
Lattice Semiconductor (LSCC) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Exceeded a 25% revenue metric and noted AI is driving more traditional infrastructure.
-
MACOM Technology Solutions (MTSI) · 187% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: The Data Center business grew by 35% in 2024 and 48% in 2025, reflecting a trend of growing quite rapidly over the past 3 years.
-
Marvell Technology (MRVL) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-27: Marvell increased its fiscal 2027 revenue outlook by approximately $500 million and its fiscal 2028 outlook by approximately $1.5 billion compared to the expectations provided one quarter ago.
-
Microchip Technology (MCHP) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2027, 2026-08-06: Data Center Solutions net sales were $302.7 million in calendar year 2025, highlighting its size.
-
Micron Technology (MU) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-09-30: More than 75% of Micron's fiscal year 2027 shipments are already committed, reflecting strengthening demand and allowing the company to shift allocation conversations out to 2028.
-
Monolithic Power Systems (MPWR) · 138% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-30: The Board of Directors authorized an additional $500 million for stock repurchases, increasing the total current authorization for Monolithic Power Systems to $1 billion.
-
Nvidia (NVDA) · 1% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-26: Nvidia partnered with Apollo, BlackRock, Blackstone, Brookfield, Goldman Sachs, and KKR to establish financing platforms intended to raise over $500 billion of third-party capital.
-
NXP Semiconductors (NXPI) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-28: The industrial and IoT, the accelerated growth drivers were in the 40% range year-on-year for Q2, Matthew.
-
ON Semiconductor (ON) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-03: ON expects to outgrow underlying vehicle production over a multiyear period through content expansion, technology leadership, and shared gains.
-
QNA Technology SA (QNA)
Q1 2026, 2026-05-28: Spółka przystępuje do podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji zwykłych na okaziciela serii E w drodze subskrypcji prywatnej w 2025 roku.
-
Qualcomm (QCOM) · 26% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: QCT revenues reached $8.5 billion, driven by record automotive revenues and growth in IoT.
-
Rambus (RMBS) · 30% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-27: Rambus product revenue reached a record $99 million, up 22% year-over-year, with anticipated growth expected in the upcoming quarter.
-
Semtech (SMTC) · 170% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-26: Semtech reported Q4 free cash flow of $59,100,000, which was up 32% from the prior quarter and 91% from a year ago.
-
SiTime (SITM) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: SITM updated its guidance to expect Q3 non GAAP EPS to be in the range of $3.50 to $3.65 per share.
-
Skyworks Solutions (SWKS) · 73% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-28: Skyworks Solutions' AI data center business is tracking ahead of its 50% annual growth target despite supply constraints.
-
Texas Instruments (TXN) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-21: Texas Instruments projects fourth-quarter revenue between $5.8 billion and $6.3 billion and earnings per share between $2.45 and $2.79.
Communication Equipment 11
-
ADTRAN Holdings, Inc. (ADTN) · 61% poniżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Subscriber Solutions revenue was $84.5 million or 30% of total revenue, which was down 14% sequentially from the previous quarter.
-
Airgain Inc. (AIRG)
Q2 2026, 2026-08-05: AIRG now expects consumer revenue to decline sequentially in Q3, reflecting a weaker outlook from backlog and customer forecasts.
-
Applied Optoelectronics, Inc. (AAOI)
Q2 2026, 2026-08-06: AAOI expects CATV revenue between $100 million and $110 million in Q3 and projects generating over $325 million in total revenue looking further…
-
AST SpaceMobile (ASTS)
Q2 2026, 2026-08-10: The company expects revenue to build sequentially each quarter during 2026 through contributions from commercial revenues, primarily gateway sales…
-
Ciena (CIEN) · 177% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-03: Ciena raised its fiscal year revenue guidance to $6.3 billion, plus or minus $100 million, increasing the midpoint growth to 32% year-on-year.
-
Cisco (CSCO) · 134% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-12: Cisco projects its hyperscale business AI infrastructure revenue to reach $7.5 billion in fiscal year 2027 due to demand growth and market share gains.
-
Hewlett Packard Enterprise (HPE) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-09-02: HPE raised its cumulative fiscal 26 Networks for AI order target to at least $2 billion due to leading innovation and market momentum.
-
Lumentum (LITE) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-11: Due to acceleration in AI revenue, Lumentum's Q1 revenue guidance midpoint reaches the $1.25 billion target more than one quarter ahead of schedule.
-
Motorola Solutions (MSI) · 73% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Motorola Solutions entered into a definitive agreement to acquire D-Fend Solutions for $1.5 billion, expected to close in the second half of the year to expand into counter-drone solutions.
-
Viavi Solutions (VIAV) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-05: Viavi expects first fiscal quarter revenue to be up sequentially due to continued strength in many end markets.
-
Zebra Technologies (ZBRA) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Zebra Technologies expects full-year sales growth between 14% and 16%, representing a 3-point increase at the midpoint from its prior outlook.
Semiconductor Equipment & Materials 12
-
ACM Research, Inc. (ACMR) · 3% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-07: ACMR reported component price hikes and shortages in Q2 2026, which introduces the new theme of rising component costs.
-
AEHR Test Systems (AEHR)
Q2 2026, 2026-07-14: Optical device test and burn-in for data center infrastructure transceivers chips represented approximately 71% of total annual revenue, highlighting…
-
AMKOR Technology, Inc. (AMKR) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-27: The collaboration with a partner aligns long-term technology roadmaps to support expansion of advanced packaging capacity and support next-generation AI infrastructure.
-
Applied Materials (AMAT) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
-
ASML (ASML) · 30% powyżej wartości godziwej z modelu
-
Axcelis Technologies Inc. (ACLS) · 116% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-06: Its results reflect strong operational execution as Axcelis Technologies capitalizes on favorable demand In the second quarter, it delivered revenue…
-
IPG Photonics (IPGP) · 112% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-05: Advanced Solutions serves medical, defense, micromachining, and semiconductor manufacturing markets that collectively present strong growth…
-
KLA Corporation (KLAC) · 145% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-28: KLA raised its 2026 advanced packaging process control systems revenue growth forecast to over 70% to approximately $1.1 billion, surpassing its prior expectation of high 50% growth.
-
Lam Research (LRCX) · 138% powyżej wartości godziwej z modelu
Q3 2026, 2026-10-21: Lam Research increased its expected cumulative Ether-related revenue by $1 billion to approximately $2.5 billion by the end of the decade.
-
Onto Innovation (ONTO) · 99% powyżej wartości godziwej z modelu
Q1 2026, 2026-05-05: The company raised its Q2 revenue expectation to $320 million to $330 million, representing a 10% increase over previous analyst expectations.
-
Qnity Electronics (Q) · 24% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-08-04: Organic sales rose 17% year-over-year on strong demand for advanced logic and HBM chips.
-
Teradyne (TER) · ponad 200% powyżej wartości godziwej z modelu
Q2 2026, 2026-07-29: Teradyne's AI-driven revenue reached more than 60%, demonstrating that its wafer-to-AI data center strategy is delivering results.
Wartość godziwa to wynik uproszczonego modelu liczonego automatycznie, a nie rekomendacja ani cena docelowa. Metodologia