VMI NYSE Russell 1000 Konferencja wynikowa

Valmont Industries (VMI) · wyniki II kw. 2026 i wycena

Cena akcji: $426.68 · 2026-11-02

Wyniki II kw. 2026 vs I kw. 2026 · poprzedni kwartał · opublikowano 21 lip 2026 i 21 kwi 2026

Net income up 11.0% on the previous quarter, guidance raised. Management sounded upbeat, though noticeably less so answering analysts.

Na razie dostępna jest tylko podstawowa analiza tej spółki.

1 · Liczby

+11,0%

Zysk netto vs I kw. 2026

Prognoza podniesiona

Zysk netto 119,9 mln vs 108,0 mln

Przychody +8,7%

2 · Jak mówił zarząd

Optymistyczny

More upbeat than 74% of company calls

Answers to analysts: restrained, but clearly less so than the script.

Last call it was different: script and answers matched.

3 · Co się wyróżniło

Prognoza ↑

Infrastructure sales outlook raised to $3.4 billion to $3.5 billion, with agriculture outlook maintained.

Wycena

Czy akcje Valmont Industries są niedowartościowane?

Odwrócony DCF. Wolne przepływy pieniężne z ostatniego pełnego roku obrotowego (2025-12-27), powiększane przez 10 lat, zdyskontowane, plus wartość rezydualna. „Wzrost implikowany” to tempo, które zakłada obecna cena.

Przy wzroście −1,9% rocznie (3-letni wzrost przychodów) wartość godziwa z modelu to $130.36 na akcję — kurs jest o 227% powyżej niej. Obecna cena zakłada wzrost o 12,5% rocznie.

Aktualna cena

$426.68

zamknięcie z 2026-11-02

Rynek zakłada wzrost o iRoczny wzrost wolnych przepływów pieniężnych przez następne 10 lat, który zakłada dzisiejsza cena akcji. Jeśli uważasz, że spółka będzie rosła szybciej, akcja jest w tym modelu tania; wolniej — droga.

+12,5% przez 10 lat

Wartość godziwa / akcję

$130.36

Kupuj poniżej

$97.77

Cena vs wartość godziwa

Przewartościowana >200%

Cena vs cena zakupu

Przewartościowana >200%

Oficjalne kanały

Strona spółki i jej oficjalne konta w mediach społecznościowych.

Między wierszami

  1. Prognoza

    Valmont expects volume growth to remain healthy through the balance of the year.

    Cytat ze źródła
    “We expect volume growth to remain healthy through the balance of the year.”
  2. Liczba

    Net sales reached $1.12 billion, an increase of 6.5% year over year.

    Cytat ze źródła
    “Net sales of $1.12 billion increased by 6.5% year over year.”

Ton

Jak optymistyczny był język w porównaniu z innymi spółkamiiTon to liczba pozytywnych słów finansowych minus liczba negatywnych, skorygowana o długość tekstu. Zarządy zwykle mówią pozytywnie, więc etykiety porównują każdą konferencję z ostatnimi konferencjami wszystkich spółek: „typowy” to środkowa trzecia, „bardzo optymistyczny” to najlepsze 10%, „ostrożny” to najsłabsze 10%.. Kropka: II kw. 2026. Pierścień: I kw. 2026.

Prezentacja Optymistyczny (wcześniej typowy)
Odpowiedzi analitykom Powściągliwy (wcześniej optymistyczny)

Management sounded noticeably less positive answering analysts than in its prepared script — a bigger drop than in 87% of calls. Scripts are polished in advance; a drop under questioning often marks the topics analysts pressed on, so the answers deserve a closer read than the script.

Zdania, które wpłynęły na ton
“We are investing where we see the greatest opportunities to create value, especially in utility, where capacity expansion and throughput improvements are supporting profitable growth.”
“In delivered another high quality quarter led by 34% growth in North America utility, and 17% growth in coatings.”
“Net sales increased 6.5% adjusted operating margins expanded 130 basis points, and adjusted earnings per share grew 25.8%.”

Wszystkie liczby

USD · SEC EDGAR XBRL (10-Q, period end 2026-06-27)

Pozycja II kw. 2026period end 2026-06-27 I kw. 2026period end 2026-03-28 Zmiana II kw. 2025 r/r
Przychody 1,12 mld 1,03 mld +8,7% 1,05 mld +6,5%
Zysk brutto ze sprzedaży 340,8 mln 316,9 mln +7,6% 321,2 mln +6,1%
Zysk operacyjny 166,1 mln 155,6 mln +6,7% 29,3 mln +467,4%
Zysk netto 119,9 mln 108,0 mln +11,0% -4,0 mln Zysk zamiast straty
Zysk na akcję 6,14 5,51 +11,4% -1,53 Zysk zamiast straty
C/Z dziś 18,6 22,2 21,8 +0,4 30,9 −8,7

Tematy

Najczęściej omawiane teraz

  • Nowe Valmont has a very large install base to support its aftermarket and technology.
  • Its results demonstrate that the investments Valmont is making, the operational improvements it is implementing, and its capital…
  • Despite challenging market conditions, While sales remained under pressure, disciplined pricing, and cost management drove another quarter…
  • North America utility sales increased 33.9% driven by higher pricing and volume growth supported by a robust market environment.
  • North America telecom sales decreased 26.1% reflecting lower carrier spending as customers shifted capital allocation priorities.

Zniknęło od I kw. 2026

  • Zniknęło Valmont has best lead times in the industry right now between 42 to 44 weeks on its bid market.
  • Słabnie Valmont's capacity expansion plans are on track, and these actions are driving improvements in throughput and overall operational…
  • Słabnie Operating income increased to $155.6 million and operating margins improved 190 basis points to 15.1%, reflecting stronger performance in…
  • Słabnie These priorities are guiding how Valmont invests in capacity, strengthen its product and technology offerings and align its cost…

Najnowsze komunikaty

Oficjalne raporty spółki, od najnowszych.